Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu i Dożynki Gminne

6 września rozpoczęło się w naszej parafii nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Przewodniczył mu i kazania wygłosił ks. Marek Burnos. Z tej racji przybyły do nas z Fatimy figury Matki Bożej i pastuszków Franciszka i Hiacynty wraz z ich relikwiami.

8 września obchodziliśmy doroczny odpust Narodzenia Matki Bożej w tym roku połączony z Dożynkami Gminy Sokółka.

Za zebrane plony podziękowano podczas uroczystej mszy. Przewodniczył jej Proboszcz ks. Grzegorz Kułakowski. Honory Gospodarzy Dożynek pełnili: Anna Olszewska i Jan Białobłocki z miejscowości Białobłockie.

W uroczystej mszy uczestniczyli: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z Zastępcami Adamem Kowalczukiem oraz Adamem Juchnikiem, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Andrzej Kirpsza, a także Sołtysi z gminy Sokółka i parafianie.

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podziękowała wszystkim gospodarzom za ich pracę na roli. Życzyła im też obfitości Bożych Łask.

W imieniu parafian, głos zabrał Piotr Zarachowicz z Białobłockich: "Dokładnie 82 lata temu, 8 września 1939 roku w naszej świątyni zgromadziło się mnóstwo osób. Traf chciał, że tego dnia nad Kundzin nadleciały niemieckie samoloty. Zaczęło się bombardowanie. Dwie bomby spadły kilkanaście metrów od kościoła. Mało brakowało, żeby ta świątynia została zburzona, a zgromadzeni w niej ludzie zginęli" – powiedział Piotr Zarachowicz.

Wieńce dożynkowe przygotowali mieszkańcy Białobłockich, Lipiny i Kraśnian.

Na zakończenie mszy jej uczestnicy podzielili się dożynkowym chlebem.

Script logo