Ogłoszenia 6. 06. 2021r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10:00  procesja eucharystyczna. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na leczenie małego Mikołaja chorego na SMA.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17:00 są odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie, Czerwcowe i Procesja Biała. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek (10 VI). Odbędzie się w tym dniu błogosławienie dzieci oraz kwiatów i ziół (wianuszki). Składam, raz jeszcze, serdeczne podziękowania za przygotowanie bardzo ładnych ołtarzy na Procesję Bożego Ciała tym, którzy natrudzili się przy tej pracy. BÓG ZAPŁAĆ!

3. W tym tygodniu przypada:

  • we wtorek (8 VI) wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • w piątek (11 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8:00 i 17:00. Na Mszy św. o godz. 17:00 odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę (12 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4. Papież Franciszek zachęca do modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, zwłaszcza Libanu.

5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Koncert BOGU DŹWIĘKI 2021, w niedzielę (13 VI) o godz. 20.30 przed Katedrą Białostocką.

6. Za tydzień o sprzątnięcie kościoła proszę mieszkańców Popławiec. 

  • Radość ze zmartwychwstania Chrystusa niech napełnia wiarą, nadzieją i miłością.
    Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    ks. Grzegorz

Script logo